panele fotowoltaiczne inowrocław

Fotowoltaika Gniezno- szybki zwrot inwestycji?

Bez kategorii


W firmach instalatorskich telefony urywają się od ilości chętnych, a fotowoltaika Gniezno stała się przedmiotem pożądania. Skąd to duże zainteresowanie? Fotowoltaika po prostu się opłaca, jednak dopiero od niedawna jej popularność wzrosła. W ciągu roku przybyło ponad 100.000 przydomowych instalacji na prąd, a do końca 2020 roku przybędzie kolejne 900.000. Skąd tyle entuzjastów taniego, „zielonego” prądu? Dzięki dofinansowaniom, o które możemy starać się otrzymać od rządu i gminy.


Panele fotowoltaiczne Inowrocław – na jakie wsparcie od rządu możemy liczyć?

Możemy postarać się o dotacje od rządu (5.000 zł w ramach programu „Mój Prąd”) lub od samorządu: od miasta albo gminy, nawet do 15.000 zł. Decydujemy się tylko jedną pomoc – albo od rządu, albo gminy. To co jest bardzo korzystne to ulga podatkowa. Możemy odpisać sobie w PIT od podatku 17% poniesionych kosztów inwestycji. Jest to kwota rzędu 3.000-5.000 zł, a więc się opłaca. Można jednocześnie sobie odliczyć podatek i pobrać dotację.
Dodatkowo możemy odbierać zimą nadwyżki wyprodukowanej energii. Zwykle autokonsumpcja wynosi 30-40% wytworzonego prądu. Dzięki temu obniżamy wysokość rachunków.

fotowoltaika gniezno


Fotowoltaika Gniezno – najważniejsze informacje


Panele fotowoltaiczne powinny być zamontowane od południa. Gdy nasz dom ustawiony jest inaczej, musimy pokusić się o wzmacniacze. Po zakończeniu zakładania paneli należy zgłosić się do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, który wymieni nasz licznik na dwukierunkowy. Komponenty wyposażenia instalacji blokują jej pracę , gdy w sieci nie ma prądu. A więc gdy sąsiedzi nie mają elektryczności, my również odczujemy skutki awarii prądu. Możemy oczywiście wybrać instalację, która działa nawet, gdy nie ma prądu, jednak są to bardzo wysokie koszty. Instalacja posiada szereg zabezpieczeń przeciwpożarowych, mimo tego powinniśmy posiadać w mieszkaniu sprawną gaśnicę. Panele są ekologiczne – 96% modułu PV może zostać poddane recyklingowi, zaś 78% materiałów to szkło. Firmą recyklingowa odbierze zużyte moduły.