prawnik kredyt frankowy Gdańsk

Unieważnienie kredytu frankowego Gdańsk – zawalcz o swoje prawa

Bez kategorii

Coraz częściej możemy się spotkać z terminem „odfrankowanie kredytu”. Dla wszystkich frankowiczów pojawiła się realna szansa na zmianę warunków zaciągniętych kredytów we frankach. Odfrankowanie to potoczna nazwa działań polegających na np. usunięciu z umów zabronionych klauzul związanych z waloryzacją kredytu, a w niektórych przypadkach również unieważnienie kredytu frankowego Gdańsk.

Unieważnienie kredytu frankowego Gdańsk – gdzie szukać pomocy?  

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej 3 października 2019 roku wydał wyrok w polskiej sprawie frankowej. Dzięki tej decyzji sądy polskie nie mogą zamieniać przewidzianego w umowie kursu bankowego w oparciu o obecny średni kurs NBP. Co to dokładnie oznacza dla kredytobiorców? Umowa przez polskie sądy zaczyna być traktowana jak zwykły kredyt hipoteczny udzielony przez bank w złotówkach. Rozliczenie musi uwzględniać parametry cenowe, które zostały ustalone w pierwotnym kontrakcie.  

unieważnienie kredytu frankowego Gdańsk

Kancelaria kredyt frankowy Gdańsk – unieważnienie czy odfrankowanie?  

Kiedy kredyt może zostać odfrankowany lub unieważniony? W przypadku gdy sąd uzna, że kredytobiorca podpisał umowę zawierającą klauzule świadczące o tym, że bank niepodważalnie działał na niekorzyść klienta. Decydując się na odfrankowanie kredytu, sąd usunie z umowy klauzule niedozwolone, a umowa kredytowa będzie obowiązywać jako kredyt złotowy z niskim oprocentowaniem. Unieważnienie umowy ją rozwiązuje, a strony muszą rozliczyć spłaty i wypłaty. Skutkiem tego, że umowa przestaje obowiązywać, jest uwolnienie się kredytobiorcy od niekorzystnej dla niego umowy we frankach. W przypadku, gdy nastąpi potrącenie roszczeń przysługujących każdej ze stron, a suma pobranych kwot przez bank jest niższa niż kapitał wypłacony kredytobiorcy, biorca jest zobowiązany do wyrównania różnicy. Oba rozwiązania są korzystne, warto zasięgnąć porady prawniczej i dowiedzieć się, które rozwiązanie jest dla nas lepsze. Gdzie szukać fachowej pomocy kancelarii prawnej? Wpisz w wyszukiwarkę frazę prawnik kredyt frankowy Gdańsk i poszukaj firmy, która udziela wsparcia dla Frankowiczów.