wypadanie włosów Września

Objawem jakich chorób może być wypadanie włosów Września?

Bez kategorii

Włosy to dla większości z nas po prostu ozdoba. Jedni mają gęste, mocne włosy, inni słabe, cienkie i podatne na wypadnie. Często jest to wynikiem nieodpowiedniej diety bądź źle dobranych kosmetyków. Jednak przyczyny mogą być różne. Objawem jakich chorób jest wypadanie włosów Września? O tym w artykule.

Wypadanie włosów Września – Na co wskazuje?

Zacznijmy od tego, jaką funkcję – prócz ozdobnej – pełnią nasze włosy. Przede wszystkim służą jaką termoizolacja. Oprócz tego chronią naszą głowę chociażby przed poparzeniem słonecznym. Dla kobiet włosy są szczególnie ważne. Jedne lubią je lokować, inne prostować, falować. Zwykle kobiety lubią dokładnie odwrotne włosy niż mają naturalnie. Podobnie jest z kolorem. Blondynki często sprawdzają się w ciemnych kolorach, brunetki odwrotnie. Niestety zdarza się, że włosy nagle zaczynają mocno się przerzedzać. Może to być efekt nerwów, zmiany diety, porodu, a także innych, źle dobranych kosmetyków. Jednak bywa, że wypadanie włosów Września powodują choroby. Jakie? 

leczenie wypadania włosów Września

Choroby przy których wypadają włosy  

Ile mamy włosów? Na głowie człowieka średnio znajduje się ich ok. 100-150 tys. Utrata ok. 50-100 włosów dziennie jest naturalnym zjawiskiem biologicznym. Problem pojawia się, gdy dziennie wypada nam więcej włosów, co jest zauważalne w trakcie kąpieli czy czesania. Najczęściej wypadanie włosów spowodowane jest chorobami takimi jak:

  • łysienie androgenowe,
  • plackowate,
  • telogenowe,
  •  łysienie fizjologiczne związane z wiekiem.

Leczenie wypadania włosów Września jest możliwe. Specjalista, jakim jest trycholog potrafi dobrać najlepsze leczenie. Wykorzystuje się w tym celu elektrostymulacje, mezoterapie igłowe, terapie uderzeniowe i inne. Zdarza się jednak, że włosy wypadają z powodu chorób, których leczenie nie wchodzi w kompetencje trychologa.

Niedobór witamin, choroby zakaźne i inne

Wypadanie włosów może być objawem poważnych chorób, takich jak:

  • zaburzenia hormonalne – np. niedoczynność lub nadczynność tarczycy,
  • przewlekłe choroby ogólnoustrojowe – np. cukrzyca, choroby wątroby, niewydolność nerek,
  • choroby autoimmunologiczne – np. choroba Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty, liszaj płaski,
  • zakaźne – np. kiła,
  • choroby psychiczne – np. trichotillomania.

Jeśli zauważymy u siebie nadmierne wypadanie włosów, natychmiast powinniśmy udać się do lekarza.