Nowe części do Audi

Oryginalne części do Volkswagena – gdzie je kupić?

Bez kategorii

Kupowanie przez nas samodzielnie części ma sens, kiedy naprawiamy je sami. W przypadku, kiedy to robi mechanik lepiej będzie, jeśli to on dobierze odpowiednie części. Serwisy motoryzacyjne bardzo często mają rabaty, jeśli chodzi o zakup części. Na co zwracać uwagę, jeśli decydujemy się na samodzielny zakup części?

Oryginalne części do Volkswagena – szeroka baza ofert

Wyszukując w Internecie części do danego pojazdu, pojawi się wiele ofert. Warto je zawsze porównywać, szczególnie ceny, które mogą różnić się u poszczególnych dystrybutorów części. Wyszukując ofert należy zwracać uwagę na wszystkie szczegóły – jeden detal może okazać się bardzo znaczący.

Informacje o aucie – jakie z nich powinniśmy znać

Samodzielny zakup części do samochody wymaga od nas przygotowania podstawowych informacji o pojeździe. Informacje, jakimi powinniśmy dysponować to:

  • model auta;
  • rocznik;
  • numer VIN;
  • wersja silnika;
  • wyposażenie auta – ABSS, skrzynia biegów, klimatyzacja, wspomaganie kierownicy.

Wszelkie oznaczenia znajdujące się na częściach warto jest zanotować. Są to najczęściej oznaczenia katalogowe producenta. Dzięki temu numerowi w szybki i łatwy sposób znajdziemy taką samą część do naszego auta. To, na co najbardziej powinniśmy zwracać uwagę podczas doboru nowych części, to podzespoły elektroniczne. Pomimo takiego samego wyglądu ich parametry mogą znacznie różnić się.

Oryginalne części do Volkswagena

Tanie czy oryginalne części?

Alternatywą dla oryginalnych części do auta, są zamienniki. Są one znacznie tańsze. Jednak czy warto w nie inwestować? Niestety często zdarza się, że cena jest adekwatna do jakości. Możemy zakupić części do auta w atrakcyjnej cenie, jednak ich trwałość będzie znacznie krótsza, niż części oryginalnych. Zdarza się również, że zamienne części źle wpływają na ogólną pracę samochodu.

Gdzie kupować nowe części do Audi?

Jest wiele miejsc, gdzie zakupić możemy części do samochodu. Coraz więcej osób decyduje się na zakup części w Internecie. Czy słusznie. Pomimo, że wysyłka trwa nawet do 5, to można znaleźć części w znacznie niższych cenach, niż w sklepach motoryzacyjnych. Sklepy takie naliczają marżę, a w sieci znajdziemy często części prosto od producenta.