Dom spokojnej starości Toruń

Dom opieki Toruń – Jakie są jego zalety?

Bez kategorii

Dom seniora często kojarzy nam się z dość nieprzyjemnym miejscem, do którego nikt nie chce uczęszczać. Zwłaszcza osoby starsze dawniej bały się tam trafiać, ponieważ znaczyło to, że rodzina nie chce się nimi zajmować – bynajmniej tak mówiono. W obecnych czasach domy seniorów bardzo się zmieniły. Zapraszamy do dalszej części artykułu, aby poznać zalety nowoczesnych domów seniora.

Poznaj zalety domów opieki

Bardzo dużo osób przez pracę i obowiązki rodzinne nie ma możliwości, aby opiekować się swoimi starszymi bliskimi. Właśnie dlatego powstały domy opieki Toruń. Takie ośrodki dzielą się na publiczne i prywatne i to właśnie z tych drugich najczęściej się korzysta. Dlaczego? Mimo wyższych cen, opieka jest lepsza, opiekunowie są bardziej doświadczeni, a sam ośrodek posiada więcej środków na ewentualną renowację. Co jeszcze oferują nam takie ośrodki?

  • regularne kontrole stanu zdrowia,
  • badania przeprowadzane na bieżąco,
  • natychmiastowe interwencje,
  • bieżącą pomoc,
  • towarzystwo rówieśników,
  • komfortowe warunki pobytu,
  • rehabilitacje,
  • pomoc psychologów.

W domach nie każdy ma możliwość, żeby zapewnić seniorom towarzystwo i rozrywkę, którą otrzymają oni w domu spokojnej starości Toruń.

Dom opieki Toruń

Jaki pobyt warto wybrać?

Zastanawiasz się, jaki pobyt będzie najlepszy dla seniora? Wszystko zależy od tego, jakie warunki jesteś w stanie mu zapewnić. Jeśli masz możliwość opiekowania się seniorem w godzinach popołudniowych, a wiesz, że poradzi sobie, kiedy jesteś w pracy – nie musisz korzystać z takiej pomocy. Natomiast jeśli senior nie jest w stanie sobie sam poradzić, możesz wybrać dla niego pobyt całodobowy lub dzienny, w zależności od tego, jak pracujesz. W przypadku pobytu całodobowego senior otrzymuje własny pokój z łazienką, wyżywienie i całodobową opiekę, a w przypadku pobytu dziennego otrzymuje opiekę w określonych godzinach, oczywiście z wyżywieniem.

Przed ostateczną decyzją radzimy sprawdzić kilka ofert, aby wybrać tę najkorzystniejszą.