kuchnie poznań

Kuchnie Poznań 2021 – poznaj panujące trendy

Bez kategorii


W ciągu ostatnich kilku lat budując dom lub projektując mieszkanie, stawiamy na łączenie części kuchennej, jadalnej i wypoczynkowej. Modne kuchnie Poznań to otwarte przestrzenie pozwalające nam łączyć domowe obowiązki z życiem rodzinnym. Takie rozwiązanie optycznie powiększa powierzchnię mieszkania. Pandemia i zmiana trybu naszego życia na online zaowocowała kolejnymi zmianami w aranżacji i urządzaniu wnętrz.

Jak urządzić kuchnie Poznań w 2021 roku?
Największą rewolucję w aranżacji możemy zauważać w projektach kuchni i łazienek. Ze względu na to, iż w domu spędzamy więcej czasu, stawiamy na funkcjonalność naszych pomieszczeń, łatwość w utrzymaniu w czystości i możliwość zachowania jak najwyższego poziomu higieny. Wybieramy sprzęty i powierzchnie, które będą odporne na dezynfekcję. Sprawdzą się materiały odporne na ścieranie i zarysowania. Które będą godne uwagi? M.in. naturalne, takie jaki drewno egzotyczne lub dobrze zaimpregnowany dąb. Z powodzeniem możemy wykorzystać płyty drewnopodobne pokryte grubą warstwą lakieru, a także granit, konglomerat czy spiek kwarcowy. Meble kuchenne Poznań wykonane z takich materiałów są solidne, wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości, ale również stylowe i eleganckie. Do łask wróci ekskluzywny marmur – jak widać, w 2021 roku stawiamy nie tylko na funkcjonalność, ale również klasę.

meble kuchenne poznań


Niewidoczne AGD – czy nadal nasze sprzęty chowamy w zabudowie kuchennej?
Jak wspominaliśmy, najmodniejsze kuchnie Poznań są połączone z salonem. Oba pomieszczenia powinny być ze sobą spójne. Z tego względu większą uwagę zwracamy na desing sprzętów AGD. Nadal utrzymuje się trend, aby lodówka czy zmywarka były umieszczone w zabudowie. Gdy nie chcemy skorzystać z tego rozwiązania, na rynku dostępne są stylizowane sprzęty i zlewy, które nadają charakteru. Złote krany w połączeniu z drewnem lub marmurem będą tworzyć luksusowy zestaw. Kuchnia vintage w stylu lat 60. i 70. jest hitem w 2021 roku. Pamiętaj, aby nie tylko meble i sprzęty współgrały z częścią salonową, ale również panele, płytki czy parkiet powinny być identyczne na całej powierzchni.